Lubbock, Teksas – Populacja 2024 (2024)

Table of Contents
Najwięksi pracodawcy w Lubbock w Teksasie Wzrost populacji Lubbock Demografia Lubbock Lubbock, Teksas – Populacja 2024 Pobierz dane tabeli Liczba ludności obszaru metropolitalnego Lubbock według roku Populacja według rasy Pobierz dane tabeli Populacja Lubbock według rasy Piramida populacji Lubbock 2024 Średni wiek Lubbocka Dorośli w Lubbocku Uzależnienie od wieku Lubbock Stosunek płci Lubbocka Ludność Lubbock według wieku Najemca Lubbock a zajmowany przez właściciela według typu gospodarstwa domowego Gospodarstwa domowe i rodziny Lubbock Pobierz dane tabeli Poziom wykształcenia w Lubbock według płci (powyżej 25 lat) Poziom wykształcenia Lubbock według rasy Pobierz dane tabeli Poziom wykształcenia Lubbock według rasy Pobierz dane tabeli Zarobki Lubbock według poziomu wykształcenia Język Lubbock według wieku Język Lubbocka Język Lubbocka Ubóstwo w Lubbock według rasy Pobierz dane tabeli Bieda w Lubbocku Lubbocka bieda Pobierz dane tabeli Wskaźnik ubóstwa w Lubbock według edukacji Pobierz dane tabeli Wskaźnik ubóstwa w Lubbock według statusu zatrudnienia i płci Dochód Lubbock według typu gospodarstwa domowego Pobierz dane tabeli Dochód według rodzaju gospodarstwa domowego Stan cywilny Lubbocka Stawki małżeńskie Lubbock żonaty według wieku i płci Małżeństwo Lubbocka Stan cywilny Lubbock według rasy Stan cywilny Lubbocka Pobierz dane tabeli Weterani Lubbock przez wojnę Pobierz dane tabeli Weterani Lubbock według wieku Pobierz dane tabeli Weterani Lubbock według rasy Weterani Lubbock według edukacji Weterani Lubbock według edukacji Zatrudnienie w Lubboku według wieku Zatrudnienie w Lubboku według rasy Zatrudnienie w Lubboku według wykształcenia Pochodzenie nieobywateli Pochodzenie naturalizowanych obywateli Miejsce urodzenia Miejsce urodzenia Lubbock Pobierz dane tabeli Populacja Lubbock według roku FAQs References

269 ​​392

Lubbock to miasto położone whrabstwo Lubbok Teksas. Lubbock ma populację w 2024 roku269 ​​392. Jest to także siedziba powiatuhrabstwo Lubbok.Lubbock rozwija się obecnie w tempie ok1,02%rocznie, a liczba ludności wzrosła o ok4,43%od ostatniego spisu powszechnego, w którym odnotowano populację257 974w 2020 r.

Średni dochód gospodarstwa domowego w Lubbock wynosi 82 ​​415 dolarów, a wskaźnik ubóstwa wynosi 19,26%. Średnie koszty wynajmu w ostatnich latach wynoszą - miesięcznie, a średnia wartość domu wynosi -. Średni wiek w Lubbock wynosi 30 lat, 29,1 lat dla mężczyzn i 30,9 lat dla kobiet.

Lubbock jest znane jako „miasto centrum”, ponieważ jest centrum regionu pod względem gospodarczym, opieki zdrowotnej i edukacji. Miasto zostało uznane za jedno z najlepszych w USA do założenia małej firmy ze względu na swoją lokalizację, łatwość współpracy z samorządami lokalnymi i niskie stawki czynszu za powierzchnię komercyjną. Znane jest również ze swojej edukacji i jest siedzibą jednej z najlepszych szkół średnich w kraju.

Najwięksi pracodawcy w Lubbock w Teksasie

TeksasUniwersytet Tech, Covenant Health System, Niezależny Okręg Szkolny Lubbock, Uniwersyteckie Centrum Medyczne i United Supermarkets należą do największych pracodawców w mieście.

Wzrost populacji Lubbock

TheMiasto Lubbock odnotowuje stały rozwójod początku XX wieku. Pomiędzy spisami powszechnymi przeprowadzonymi w latach 1950–1960 miasto rozrosło się i liczyło ponad 100 000 mieszkańców. W latach 2000–2010 przekroczył granicę 200 000 mieszkańców. Od spisu powszechnego przeprowadzonego w 2010 roku liczba ludności w mieście wzrosła o 10%, co wskazuje, że będzie się ono nadal rozwijać i dobrze prosperować w przyszłości.

Historia Lubbock rozpoczęła się odzałożenie powiatu Lubbockw latach 70. XIX wieku. Zbudowano małe miasteczko, które było początkiem współczesnego Lubbock. Miasto połączyło się z miastem Monterey, a nowo połączony region zachował nazwę. Lubbock zostało wyznaczone na siedzibę powiatu w 1831 r., a prawa miejskie otrzymało w 1909 r.

TeksasUniwersytet Techniczny powstał w latach dwudziestych XX wieku, rozpoczynając dziedzictwo miasta w zakresie wysokiej jakości edukacji. Szkoła Medyczna Texas Tech University School of Medicine została otwarta w 1969 roku i obecnie jest znana jako Centrum Nauk o Zdrowiu Texas Tech University. Baza Sił Powietrznych Reese została założona w mieście w 1941 roku i działała do lat 90-tych.

W 1970 roku Lubbock został uderzonydo tornadaw którym zginęło 26 osób i spowodował szkody o wartości 125 milionów dolarów. W kolejnych latach miasto zostało odbudowane. Dziś Lubbock jest największym przyległym regionem uprawy bawełny na świecie. Może poszczycić się wieloma centrami handlowymi i centrami handlowymi, ekskluzywnymi sklepami, restauracjami oraz wieloma atrakcjami i zabytkami.

Demografia Lubbock

Według najnowszego ACS skład rasowy Lubbock był następujący:

  • Biały: 67,49%
  • Dwie lub więcej ras: 13,77%
  • Czarny lub Afroamerykanin: 8,01%
  • Inna rasa: 7,16%
  • Azjaci: 2,8%
  • Rdzenni Amerykanie: 0,63%
  • Rdzenni mieszkańcy Hawajów lub wysp Pacyfiku: 0,14%

Państwo

Teksas

Hrabstwo

hrabstwo Lubbok

Powierzchnia terenu (mi²)

134,7

mi kw

Gęstość (mi²)

1999,60

/mil kwadratowy

Wzrost od 2020 r

4,43%(

11418

)

Obecna populacja Lubbock w Teksasie wynosi269 ​​392na podstawie naszych prognoz dotyczących najnowszego szacunkowego spisu ludności Stanów Zjednoczonych. W ostatnim oficjalnym spisie ludności USA przeprowadzonym w 2020 r. wykazano populację na poziomie257 974.

Lubbock, Teksas – Populacja 2024

Pobierz dane tabeli

Liczba ludności obszaru metropolitalnego Lubbock według roku

Populacja według rasy

Pobierz dane tabeli

Wyścig

Populacja

Procent (ogółem)

Biały17425267,49%
Dwie lub więcej ras3555313,77%
Czarny lub Afroamerykanin206778,01%
Inna rasa18 4867,16%
Azjatycki72322,8%
Rdzenni Amerykanie16320,63%
Rodowity mieszkaniec Hawajów lub wysp Pacyfiku3580,14%

seans:

7

wydziwianie

Biały

Dwie lub więcej ras

Czarny lub Afroamerykanin

Inna rasa

Azjatycki

Rdzenni Amerykanie

Rodowity mieszkaniec Hawajów lub wysp Pacyfiku

Populacja Lubbock według rasy

Piramida populacji Lubbock 2024

Średni wiek Lubbocka

30

Całkowity

29.1

Mężczyzna

30.9

Kobieta

Dorośli w Lubbocku

W Lubbock żyje 199 290 osób dorosłych, z czego 31 774 to seniorzy.

Uzależnienie od wieku Lubbock

54.1

Współczynnik obciążenia wiekowego

19

Współczynnik obciążenia w starszym wieku

35.2

Współczynnik obciążenia dziecka

Stosunek płci Lubbocka

Kobieta130 95350,72%
Mężczyzna12723749,28%

Ludność Lubbock według wieku

Najemca Lubbock a zajmowany przez właściciela według typu gospodarstwa domowego

Typ gospodarstwa domowego

Liczyć

Średni rozmiar

Właściciel

Lokator

Wszystko102 8942,395149
Nierodzinne446451,3833,866.2
Żonaty401233.1874,425.6
Kobieta136363,2739,960.1
Mężczyzna44902,8245,854.2

seans:

5

wydziwianie

3.09

Średnia wielkość rodziny

2,39

Średnia wielkość gospodarstwa domowego

51,0%

Wskaźnik własności domu

Gospodarstwa domowe i rodziny Lubbock

Mężczyzna

Kobieta

Pobierz dane tabeli

Mniej niż 9. klasa

Klasy od 9 do 12

Absolwent liceum

Uczelnia

Stopień stowarzyszony

Licencjat

Stopień wykształcenia

Poziom wykształcenia w Lubbock według płci (powyżej 25 lat)

Poziom wykształcenia Lubbock według rasy

Wskaźnik ukończenia szkół średnich

Stawka licencjacka

Pobierz dane tabeli

Najwyższy wskaźnik ukończenia szkół średnich występuje wśród osób rasy białej i wynosi 95,67%.

Najwyższy odsetek osób z tytułem licencjata występuje wśród Azjatów i wynosi 70,42%.

Poziom wykształcenia Lubbock według rasy

Wszystko

Mężczyzna

Kobieta

Pobierz dane tabeli

43 397 dolarów

Średnie zarobki

51 809 dolarów

Przeciętny mężczyzna

35 539 dolarów

Przeciętna Kobieta

Zarobki Lubbock według poziomu wykształcenia

Język Lubbock według wieku

Tylko angielski

hiszpański

Inne języki indoeuropejskie

Języki wysp Azji i Pacyfiku

Inne języki

Język Lubbocka

78,88% mieszkańców Lubbock mówi tylko po angielsku, a 21,12% innymi językami. Językiem innym niż angielski, którym posługuje się największa grupa, jest hiszpański, którym posługuje się 17,4% populacji.

Język Lubbocka

Ubóstwo w Lubbock według rasy

wskaźnik

Pobierz dane tabeli

Nazwa

Całkowity

W ubóstwie

Wskaźnik ubóstwa

Latynos941152273924,16%
Biały121 4661752714,43%
Wiele34353734821,39%
Czarny19243521227,09%
Inny18065406122,48%
Azjatycki6715152322,68%
Rodzinny150031420,93%
Wyspiarz35817248,04%

seans:

8

wydziwianie

19,26%

Ogólny wskaźnik ubóstwa

18,35%

Wskaźnik ubóstwa mężczyzn

20,15%

Wskaźnik ubóstwa kobiet

Bieda w Lubbocku

Rasą najbardziej narażoną na ubóstwo w Lubbock są mieszkańcy wysp, z 48,04% poniżej poziomu ubóstwa.

Rasą najmniej narażoną na ubóstwo w Lubbock jest rasa biała, z 14,43% poniżej progu ubóstwa.

Wskaźnik ubóstwa wśród osób pracujących w pełnym wymiarze czasu pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniósł 4,91%. Wśród pracujących w niepełnym wymiarze czasu pracy było to 31,41%, a wśród niepracujących wskaźnik ubóstwa wyniósł 31,07%.

Lubbocka bieda

wskaźnik

Pobierz dane tabeli

Wskaźnik

Ubóstwo

Mniej niż 9. klasa31,55%
Liceum14,15%
Uczelnia10,73%
Licencjat lub wyższy5,32%

seans:

4

wydziwianie

Wskaźnik ubóstwa w Lubbock według edukacji

wskaźnik

Pobierz dane tabeli

Wskaźnik

Ubóstwo

Kobieta Bezrobotna48,42%
Mężczyzna Bezrobotny26,91%
Kobieta zatrudniona14,19%
Mężczyzna zatrudniony9,75%

seans:

4

wydziwianie

Wskaźnik ubóstwa w Lubbock według statusu zatrudnienia i płci

Dochód Lubbock według typu gospodarstwa domowego

Gospodarstwa domowe

Rodziny

Zamężne rodziny

Osoby nierodzinne

Pobierz dane tabeli

mieć na myśli

mediana

Dochód według rodzaju gospodarstwa domowego

Stan cywilny Lubbocka

Żonaty

Owdowiały

Rozwiedziony

Rozdzielony

Nigdy nie żonaty

Stawki małżeńskie

40,8%

Ogólny wskaźnik małżeństw

42,2%

Wskaźnik małżeństw mężczyzn

39,5%

Wskaźnik małżeństw kobiet

Lubbock żonaty według wieku i płci

Mężczyzna

Kobieta

Małżeństwo Lubbocka

Grupa wiekowa, w której mężczyźni najczęściej zawierają związki małżeńskie, to osoby powyżej 65. roku życia, natomiast grupa wiekowa kobiet, w której najczęściej zawierane są małżeństwa, to 35–44 lata.

Stan cywilny Lubbock według rasy

Żonaty

Owdowiały

Rozwiedziony

Rozdzielony

Nigdy nie żonaty

Stan cywilny Lubbocka

Druga wojna w Zatoce Perskiej

Pierwsza wojna w Zatoce Perskiej

Wietnam

Korea

II wojna światowa

10698

Liczba weteranów

9534

Męscy weterani

1164

Weteranki

Pobierz dane tabeli

Weterani Lubbock przez wojnę

liczyć

Pobierz dane tabeli

Weterani Lubbock według wieku

liczyć

Pobierz dane tabeli

Weterani Lubbock według rasy

Weterani Lubbock według edukacji

Mniej niż 9. klasa

Absolwent liceum

Uczelnia

Licencjat lub wyższy

8,56%

Wskaźnik ubóstwa weteranów

34,33%

Wskaźnik niepełnosprawności weteranów

Weterani Lubbock według edukacji

Udział siły roboczej

65,8%

Udział siły roboczej

62,7%

Wskaźnik zatrudnienia

4,6%

Stopa bezrobocia

Zatrudnienie w Lubboku według wieku

Udział siły roboczej

Zatrudnienie w Lubboku według rasy

Udział siły roboczej

Zatrudnienie w Lubboku według wykształcenia

Pochodzenie nieobywateli

Europa

Azja

Afryka

Oceania

Ameryka Łacińska

Ameryka północna

Do osób niebędących obywatelami zaliczają się legalni stali rezydenci (posiadacze zielonej karty), studenci zagraniczni, pracownicy tymczasowi, migranci humanitarni i nielegalni imigranci.

Pochodzenie naturalizowanych obywateli

Europa

Azja

Afryka

Oceania

Ameryka Łacińska

Ameryka północna

73,79%

Urodzony w Lubbocku

93,48%

Urodzony rodowity

6,52%

Urodzony za granicą

4,04%

Nieobywatel

2,48%

Naturalizowany

Miejsce urodzenia

93,48% mieszkańców Lubbock urodziło się w Stanach Zjednoczonych, a 73,79% w Teksasie. 4,04% mieszkańców nie jest obywatelami USA. Spośród osób nieurodzonych w Stanach Zjednoczonych największy odsetek pochodzi z Ameryki Łacińskiej.

Miejsce urodzenia Lubbock

Uwaga: prognoza danych po 2022 r. opiera się na ostatnich zmianach

Pobierz dane tabeli

Rok

Populacja

Wzrost

Tempo wzrostu

202928304727310,97%
2028280 31627310,98%
202727758527310,99%
202627485427311%
202527212327311,01%
2024269 ​​39227311,02%
2023266 66127311,03%
202226393027311,05%
202126119932251,25%
2020257 974-1370-0,53%
201925934424990,97%
201825684521910,86%
201725465430871,23%
201625156734861,41%
2015248 08136121,48%
2014244 46946691,95%
2013239 80033741,43%
2012236 42624611,05%
2011233 96528571,24%
20102311083154415,81%
2000199564133587,17%
1990186206118456,79%
1980174 3612526016,94%
197014910120 41015,86%
1960128 6915694479,37%
19507174739894125,24%
1940318531133355,23%
19302052016 469406,54%
192040512151113,21%
19101900

seans:

30

wydziwianie

Populacja Lubbock według roku

Lubbock, Teksas – Populacja 2024 (2024)

FAQs

What is the population of Lubbock Texas in 2024? ›

Lubbock is a city located in Hockley County, Lubbock County, and Lynn County Texas. Lubbock has a 2024 population of 269,886.

Is Lubbock one of the fastest growing cities in Texas? ›

Lubbock, the second-highest-ranked Texas city on the list, has one of the lowest population growth rates on the list at 4.4% between 2017 and 2022.

Is the Lubbock population growing? ›

Lubbock County's population increased 12 out of the 12 years between year 2010 and year 2022. Its largest annual population increase was 1.7% between 2013 and 2014. Between 2010 and 2022, the county grew by an average of 1% per year.

Is Lubbock getting bigger? ›

At 318,679 people (Metropolitan Statistical Area), Lubbock is the 10th largest city in Texas, the 2nd largest west of Interstate 35 and is projected to grow 3 percent through 2028. With a median age of 31, the city's residents are youthful and hardworking.

What percent of Lubbock is Mexican? ›

37.1% of the people in Lubbock, TX are hispanic (94.8k people).

Why are so many people moving to Lubbock? ›

10 Reasons to Move to Lubbock

The cost of living is low. The housing market is thriving. The land is plentiful and relatively inexpensive. Unemployment is low, and job creation is high.

What Texas city is booming? ›

Top 10 Fastest Growing Cities in Texas
  • Rockwall, Texas. Percentage Change in Population (2020-2022): 7.80% ...
  • Temple, Texas. Percentage Change in Population (2020-2022): 8.24% ...
  • Frisco, Texas. Percentage Change in Population (2020-2022): 8.30% ...
  • Conroe, Texas. ...
  • Burleson, Texas. ...
  • New Braunfels, Texas.
Mar 30, 2024

Why is Lubbock, Texas famous? ›

Aside from being the home of Texas Tech University, Lubbock is famous for the musical acts that hail from the city like Buddy Holly or Waylon Jennings, fine dining, museums, a rich art and culture scene but also for its friendly, hospitable atmosphere.

Which is larger Lubbock or Amarillo? ›

Amarillo is the largest city in the Texas Panhandle, with more than 200,000 residents within its limits and a population nearer to 300,000 people throughout the surrounding area. Similarly, the city of Lubbock is home to around 270,000 residents, with about 320,000 people living in the greater metro.

Why is Lubbock, Texas growing so fast? ›

Lubbock's community-based mentality may be what draws in our newest residents, but it is our average of 265 days of sunshine, affordability, proximity, family-friendly amenities and a variety of opportunities available that keeps them here.

Is Lubbock Texas expensive to live? ›

The cost of living in Lubbock, TX is 1% lower than the state average and 8% lower than the national average. Lubbock, TX housing is 16% cheaper than the U.S average, while utilities are about 10% less pricey.

Is Lubbock considered a big city? ›

With a population of 263,930 in 2022, the city is the 10th-most populous city in Texas and the 85th-most populous in the United States.

Who is the largest employer in Lubbock Texas? ›

Texas Tech is the largest employer in Lubbock.

Are people moving to Lubbock TX? ›

Lubbock's most recent headline debut celebrated the “Hub City” ranking in the Top 12 Cities in Texas Where People are Moving. To obtain these findings, Business Insider took a close look at the U.S. Census Bureau and found Lubbock among the top cities.

What is the main industry in Lubbock Texas? ›

The two main sectors driving Lubbock's economy are education and health care.

What was the fastest growing city in Texas? ›

Georgetown topped the list with a population increase of 14.4%. “Georgetown, Texas, remained the fastest-growing city by percent change in 2022, with the highest rate of growth among all U.S. cities and towns with at least 50,000 people,” said Crystal Delbé, a statistician in the Census Bureau's Population Division.

Is Lubbock the largest city in Texas? ›

Lubbock (/ˈlʌbək/ LUB-ək) is a city in the U.S. state of Texas and the seat of Lubbock County. With a population of 263,930 in 2022, the city is the 10th-most populous city in Texas and the 85th-most populous in the United States.

What will the population of Texas be in 2050? ›

Texas' population is expected to double by 2050 to 54.4 million people, according to projections released Thursday by the state demographer.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Duane Harber

Last Updated:

Views: 5967

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Duane Harber

Birthday: 1999-10-17

Address: Apt. 404 9899 Magnolia Roads, Port Royceville, ID 78186

Phone: +186911129794335

Job: Human Hospitality Planner

Hobby: Listening to music, Orienteering, Knapping, Dance, Mountain biking, Fishing, Pottery

Introduction: My name is Duane Harber, I am a modern, clever, handsome, fair, agreeable, inexpensive, beautiful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.